Kevään viimeinen maneesivuoro

Kevään viimeinen maneesivuoro pidetään sunnuntaina 5.4. klo 17-19

Länsi-Uudenmaan ratsastajat tukee jälleen jäseniensä talviharjoittelua kustantamalla ilmaisen maneesivuoron Riitin tallin maneesissa (Kotisillantie 103, Karjalohja) parittomien viikkojen sunnuntaipäivinä .

Paikalle ovat tervetulleita ratsastamaan kaikki L-URan jäsenet ratsuineen, ilman erillistä ilmoitusta. Maneesissa pyydämme huomioimaan muut ratsastajat ja toimimaan maalaisjärkeä käyttäen.

Syksyn maneesivuoroista tiedotetaan myöhemmin.

Esteratsastuksen kilpailuharjoitukset 6.10.2019 tulokset

Luokka 1: Puomi/ristikko A.1.0

1.Jesse KoranderMuskan OnniSomRa0vp
1.Erin KurhelaGoneridge AlmondSomRa0vp
1.Elli MorkoOlympikoSomRa0vp
1.Ada LehikoinenSmokieL-URa0vp
1.Neea RonkainenOnnin AinooL-URa0vp
1.Saga LehikoinenBruno Brown0vp
1.Sofia LehtiMuskan OnniL-URa0vp
1.Viivi NurmiPontiacLoR0vp
1.Mathis GroffierGoneridge AlmondSomRa0vp

Luokka 2: 40cm arv. 367.1

1.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa0/0 vp19,22
2.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa0/0 vp19,98
3.Nelli Kasper
Beauty Sultana
L-URa0/0 vp20,37
4.Julia Pohjolainen
Ponikujan Rebecca
L-URa0/0 vp21,73
5.Elsa VäänänenVanilla IIL-URa0/0 vp26,94
6.Laura NieminenBeauty SultanaL-URa0/0 vp27,03
7.Kerttu NiemiPrincisL-URa0/0 vp27,82
8.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URa0/0 vp28,93
9.Siiri DahlmanTyler DL-URa0/0 vp29,26
10.Leo VäänänenPrincisL-URa0/0 vp29,39
11.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa0/0 vp29,57
12.Nanelle SeleniusKentakL-URa0/0 vp30,89
13.Nanne KoivuKentakL-URa0/0 vp31,26
14.Ada LehikoinenBruno BrownL-URa0/0 vp38,74
15.Cia LaakkonenOlympikotKa0/0 vp38,13
16.Roel SandelinBruneL-URa0/0 vp47,75
17.Neea RonkainenOnnin AinooL-URa4vp53,42
18.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URa4vp76,57

MINIMESTARIT 2019
1. Nelli Kasper
2. Elsa Väänänen
3. Laura Nieminen

Luokka 3: 60/70cm arv. AM5

1.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa0/0vp17,48
2.Julia Pohjolainen
Silent’s Little Princess
L-URa0/0vp19.18
3.Aada SavolainenBruneL-URa0/0vp20,16
4.Oona ÅströmMoosirullL-URa0/0vp20,72
5.Silja RyhänenMinin ManteliL-URa0/0vp21,59
6.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URa0/0vp21,66
7.Cia LaakkonenOnnin AinootKa0/0vp23,02
8.Anni NousiainenLifiaL-URa0/0vp23,78
9.Ilona MikkolaGoneridge AlmondtKa0/0vp24,59
10.Vilma KorrströmVanilla IIL-URa0/4vp21,32
11.Salvia SandelinMinin ManteliL-URa0/4vp21,59
12.Milla NurmiDreamteam KattL-URa0vp41,91
Milja SoininenUno MenuetL-URahyl

JUNIORIMESTARIT 2019
1. Eevi Viitala
2. Julia Pohjolainen
3. Aada Savolainen

Luokka 4: 70/80cm arv. AM5

1.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR0/0vp19,23
2.Julia HoffrenWin For LifeL-URa0/0vp19,95
3.Lotta ViitalaMoosirullL-URa0/0vp20,08
4.Iida PeltolaHoldingasL-URa0/0vp20,94
5.Suvi KavanderPontiacLoR0/0vp23,27
6.Helena SipiläinenQwestL-URa0/0vp34,04
7.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas4vp40,76
8.Milla NurmiDreamteam KattL-URa4vp45,43
9.Cia LaakkonenMuskan OnnitKa8vp51,97

MESTARIT 2019
1. Julia Hoffren
2. Lotta Viitala
3. Iida Peltola

Luokka 5: 90cm arv. 367.1

1.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR4vp43,26
2.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas8vp40,84
Iida PeltolaHoldingasL-URahyl

Kouluratsastuskilpailut ja seuramestaruudet 29.9.2019

Luokka 1: L-URan minijuniorimestaruusohjelma

1. Elsa Väänänen
Rosante
L-URa
101p
72,14 %
2.Ada LehikoinenBruno BrownL-URa99p70,71%
3.Julia ToljanderValonkantajaL-URa98,5p70,36%
4.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URa97,5p69,64%
5.Nanne KoivuKentakL-URa95,5p68,21%
6.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa95p67,86%
7.Nanelle SeleniusBruneL-URa94,5p67,50%
8.Nelli KasperMoosirullL-URa92,5p66,07%
9.Roel SandelinSkogmyrens ArielL-URa91,5p65,36%
9.Laura NieminenVanilla IIL-URa91,5p65,36%
11.Friida TuppurainenRomusSomRa91p65%
12.Kerttu NiemiPrincisL-URa90,5p64,64%
Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URakesk

MINIJUNIORIMESTARIT 2019
1. Elsa Väänänen
2. Ada Lehikoinen
3. Julia Toljander

Luokka 2: Helppo C:2

1.Lumi MönkkönenDeli KattL-URa149p67,73%
2.Roosa NissinenAmarillaMajoran147,5p67,05%
3.Milja SoininenUno MenuetL-URa146,5p66,59%
4.Vilma KorsströmParanaL-URa141,5p64,32%
5.Silja RyhänenMinin ManteliL-URa141p64,09%
6.Leo VäänänenPrincisL-URa139,5p63,41%
7.Oona ÅströmPassimiesL-URa137p62,27%
8.Esteri KorhonenTyler DL-URa136p61,82%
9.Anni NousiainenLifiaL-URa135,5p61,59%
9.Satu MeijersRillan ToivoL-URa135,5p61,59%
9.Salvia SandelinMinin ManteliL-URa135,5p61,59%
12.Lotta ViitalaMoosirullL-URa134p60,91%
12.Anu ArtjokiPassimiesL-URa134p60,91%
14.Lila TauriainenRillan ToivoL-URa133,5p60,68%
14.Eevi ViitalaValonkantajaL-URa133,5p60,68%
14.Cia LaakkonenOnnin AinooTka133,5p60,68%
17.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa133p60,45%
18.Ilona MikkolaDoneridge AlmondTka131p59,55%
19.Katja JuvankoskiMuskan OnniTka128,5p58,41%
20.Mimosa KuusjärviLucky MaxSBR127,5p57,95%
21.Elli MorkoMuskan OnniSomRa124p56,34%
Monica HalttunenRomusLoR107p48,64%
Katja JuvankoskiOnnin AinooTka95,5p43,41%

Luokka 3: Helppo B:3

1.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa144p65,45%
2.Silja ErolaParatrooperL-URa142p64,55%
3.Tarja IkävalkoKnab-Star af Nollund
LoR141,5p64,31%
4.Helena SipiläinenQwestL-URa141p64,09%
5.Iiris ArtjokiHeart Beat’s UnicornL-URa140,5p63,86%
6.Aada SavolainenBruneL-URa135p61,36%
7.Saara AiraksinenBailiff’s MaestroL-URa133p60,45%
8.Saara AiraksinenLa Bella’s Good as GoldL-URa124,5p56,59%

Luokka 4: Helppo A:2

1.Julia HoffrenBuckshot ML-URa202,5p69,83%
2.Inka KoivuQwestL-URa190,5p65,69%
3.Milla NurmiParanaL-URa189,5p65,34%
3.Saara LevänenCarino IIISBR189,5p65,34%
5.Freja Dahl-LehikoinenToivon RipeL-URa178,5p61,55%

JUNIORIMESTARIT 2019
1. Eevi Viitala
2. Lumi Mönkkönen
3. Iiris Artjoki

MESTARIT 2019
1. Julia Hoffren
2. Inka Koivu
3. Milla Nurmi

Kouluratsastuksen seuramestaruudet 29.9.2019 lähtölistat

Luokka 1: L-URan Minijuniorimestaruusohjelma

klo 10:001.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa M
2.Roel SandelinSkogmyrens ArielL-URaM
3. Nanne KoivuKentakL-URaM
4.Elsa VäänänenRosanteL-URaM
5.Nanelle SeleniusBruneL-URaM
6.Ada LehikoinenBruno BrownL-URaM
7.Julia ToljanderValonkantajaL-URaM
klo 10:408.Laura NieminenVanilla IIL-URaM
9.Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URaM
10.Friida TuppurainenRomusSomRa
11.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URaM
12.Kerttu NiemiPrincisL-URaM
13.Nelli KasperMoosirullL-URaM

LUOKKA 2: Helppo C:2 

klo 11:351.Lila TauriainenRillan ToivoL-URaS
2.Ilona MikkolaGoneridge AlmonTka
3.Monica HalttunenRomusLoR
4.Vilma KorsströmParanaL-URaJ
5.Eevi ViitalaValonkantajaL-URa
6.Leo VäänänenPrincisL-URa
J
klo 12:157.Lotta ViitalaMoosirullL-URaS
8.Anu ArtjokiPassimiesL-URaS
9.Salvia SandelinMinin ManteliL-URaJ
10.Roosa NissanenAmarillaMajoran
11.Katja JuvankoskiOnnin AinooTka
12.Elli MorkoMuskan OnniSomRa
13.Milja SoininenUno MenuettL-URaJ
klo 12:5514.Lumi MönkkönenDeli KattL-URaJ
15.Julia PohjolainenSilent´s Little PrincessL-URaJ
16.Oona ÅströmPassimiesL-URaJ
17.Silja RyhänenMinin ManteliL-URaJ
18.Esteri KorhonenTyler DL-URaS
19.Anni NousiainenLifiaL-URaJ
klo 13:3520.Mimosa KuusjärviLucky MaxSBR
21.Cia LaakkonenOnnin AinooTka
22.Katja JuvankoskiMuskan OnniTka
23.Satu MeijersRillan ToivoL-URaS

LUOKKA 3: Helppo B:3

klo 14:201.Saara AiraksinenBailiff´s MaestroL-URaJ
2.Silja Erola          ParatrooperL-URaS
3.Helena SipiläinenQwestL-URaS
4.Iiris ArtjokiHeart Beat´s UnicornL-URaJ
5.Tarja IkävalkoKnab-Star af NollundLoR
6.Aada SavolainenBruneL-URaJ
7.Eevi ViitalaRabbit Hill´s DreamerL-URaJ
8.Saara AiraksinenLa Bella´s Good as GoldL-URa

LUOKKA 4: Helppo A:2

15:201.Inka KoivuQwestL-URaS
2.Tarja IkävalkoKnab-Star af NollundLoR
3.Freja Dahl-LehikoinenToivon RipeL-URaS
4.Milla NurmiParanaL-URaS
5.Julia HoffrénBuckshot ML-URaS
6.Saara LevänenCarino IIISBR
7.Nelli QvintusNotholmens TimjamL-URaS

Koulumestaruuskilpailut 15.9.2018 lähtölistat

Luokka I: Helppo C:1
Klo 10:00
1. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa S
2. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
3. Annastiina Remes – Rullarsböle Ligueur L-URa J
4. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel L-URa
5. Tuuli Lyytinen – Tuhti Skumppa Vensy
6. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa J
7. Leo Väänänen – Ai.Ka Leonard L-URa
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa J
9. Milla Nurmi – Black Jumper L-URa

Klo 11:05
10. Anu Artjoki – Passimies L-URa S
11. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa
12. Outi Sorsa – Oma Ystävä L-URa S
13. Elsa Väänänen – Brune L-URa
14. Ronja Laakkonen – Vanilla II L-URa J
15. Hanna Penttala – Cairnwiev Vanguard CR
16. Aino Maaheimo – Ai.Ka. Leonard L-URa J
17. Lotta Viitala – Lifia L-URa S
18. Cia Laakkonen – Onnin Ainoo tKa
19. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa

Klo 12:10
20. Ksenja Karahka – Vanuri LoR
21. Silja Ryhänen – Lester L-URa J
22. Taru Soldatkin – Tyran V-NR
23. Saara Airaksinen – Bailiff´s Maestro L-URa J
24. Lumi Mönkkönen – Deli Katt L-URa J
25. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa J
26. Hilma Ruotsalainen – Tyler D L-URa J
27. Matleena Heinonen – Villulan Ecco LoR
28. Kia Bjugg – Kanebys Nypon ElRa

Luokka II: Helppo B:0
Klo 13:30
1. Anna Vähä-Herttua – Hemmokas L-URa S
2. Iiris Artjoki – Reklaam L-URa J
3. Anni Nousiainen – Ennustus L-URa J
4. Helena Sipiläinen – Tyler D L-URa S
5. Freja Dahl-Lehikoinen – Ripe L-URa S
6. Hanna Penttala – Beaulita CR

Luokka III: Helppo A-merkki
Klo 14:30
1. Julia Hoffren – Deli Katt LoR
2. Milla Nurmi – Parana L-URa S
3. Nelli Qvintus – Notholmens Timjan L-URa J

Estemestaruuskilpailut 6.10.2019 lähtölistat

Luokka 1: Puomi/Ristikko Arv. A.1.0 

Kello 11.00

1.Jesse KoranderMuskan OnniSomRapuomi
2. Erin KurhelaGoneridge AlmondSomRapuomi
3.Elli MorkoOlympikoSomRapuomi
4.Ada LehikoinenSmokieL-URapuomi
5.Neea RonkainenOnnin AinooL-URapuomi
6.Saga LehikoinenBruno Brownpuomi
7.Sofia LehtiMuskan OnniL-URapuomi
8.Viivi NurmiPontiacLoRristikko
9.Mathis GroffierGoneridge AlmondSomRaristikko

Luokka 2: 40cm arv. 367.1 Shetlanninponiella mahdollisuus 10cm hyvitykseen. Luokassa ratkotaan L-URan minijunnumestaruus. 

Kello 11:50

1.Ada LehikoinenBruno BrownL-URaM30cm
2.Leo VäänänenPrincisL-URa
3.Kaisa ArtismaaOlympikotKa
4.Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URaM
5.Nanelle SeleniusKentakL-URaM
6.Laura NieminenBeauty SultanaL-URaM
7.Julia PohjolainenPonikujan RebeccaL-URa
8.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URaM
9.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URaM
10.Siiri DahlmanTyler DL-URa
11.Nelli KasperRosanteL-URaM
12.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URaM
13.Roel SandelinBruneL-URaM
14.Elsa VäänänenVanilla IIL-URaM
15.Kerttu NiemiPrincisL-URaM
16.Cia LaakkonenOlympikotKa
17.Nanne KoivuKentakL-URaM
18.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa

Luokka 3: 60 arv. A.M.5. Luokassa ratkotaan L-URan juniorimestaruus.

Kello 13:00

1. Silja RyhänenMinin Manteli
L-URa
J
2. Lilja NousiainenSverkertorps Pyrona
L-URa
3. Anni NousiainenLifiaL-URaJ
4.Ilona MikkolaGoneridge AlmondtKa
5.Oona ÅströmMoosirullL-URaJ
6.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URaJ
7.Vilma KorsströmVanilla IIL-URaJ
8.Julia PohjalainenSilent’s Little PrincessL-URaJ
9.Aada SavolainenBruneL-URaJ
10.Cia LaakkonenOnnin AinooL-URa
11.Salvia SandelinMinin ManteliL-URaJ
12.Milja SoininenUno MenuetL-URaJ
13.Milla NurmiDreamteam KattL-URa

Luokka 4: 70/80cm arv. A.M.5. Luokassa ratkotaan L-URan seniorimestaruus.

Kello 14:00

1.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa70cmS
2.Helena SipiläinenQwestL-URa70cm
3.Milla NurmiDreamteam KattL-URa70cmS
4.Lotta ViitalaMoosirullL-URa70cmS
5.Iida PeltolaHoldingasL-URa70cmS
6.Suvi KavanderPontiacLoR80cm
7.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas80cm
8.Julia HoffrenWin for LifeL-URa80cmS
9.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR80cm
10.Kaisa ArtismaaMuskan OnnitKa80cm

Luokka 5: 90cm arv. 367.1

Kello 14:50

1.Iida PeltolaHoldingasL-URa
2.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas
3.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR

Esteratsastuskilpailut 5.5.2019 tulokset

Luokka I
Puomi/ristikko arv. A.1.0 – Puhtaan radan suorittaneet sijoittuu

  1. Jessika Kreander – Bonnie NPR 0vp
  2. Jenna Nurmi – Derwen Aur-Y-Môr L-URa 0vp
  3. Milja Tuominen – Bonnie Tka 0vp
  4. Nanne Koivu – Sörbys Zidonia L-URa 0vp

Luokka II
40cm arv. A.1.0 – Puhtaan radan suorittaneet sijoittuu

  1. Salvia Sandelin – Minin Manteli L-URa 0vp
  2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 0vp
  3. Roel Sandelin – Ickas Lilla My L-URa 0vp
  4. Nelli Kronvall – Hurricane RT-Reipas 0vp
  5. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 0vp
  6. Ines Ikonen – Sunrise Sandy Queen LoR 0vp
  7. Nanelle Selenius – Kentak L-URa 4vp
  8. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa 4vp
  9. Hilla Halinen – Molly RT-Reipas 4vp
  10. Nelle Konkola – Herr Wespe LoR 4vp
  11. Nelli Kasper – Beauty Sultana L-URa 4vp
  12. Aada Savolainen – Brune L-URa 4vp
    Kiia Ravatti – Tyler D NPR hyl
    Katja Juvankoski – Muskan Onni Tka hyl
    Viivi Voipio – Kentak L-URa hyl

Luokka III
60cm arv. 367.1 – 4 sijoittuu

  1. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 0/0vp 0.40,15
  2. Ines Ikonen – Sunrise Sandy Queen LoR 0/0vp 0.43,89
  3. Lila Laitinen – Goldriver Adorable VKR 0/0vp 0.47,07
  4. Camilla Kunnas – Rosante L-URa 0/0vp 0.59,95
  5. Aada Savolainen – Goldie O´Gilt L-URa 0/4vp 1.28,68
  6. Suvi Kavander – Pontiac LoR 4vp 0.53,60
  7. Cia Laakkonen – Muskan Onni Tka 4vp 0.58,95
  8. Nelle Konkola – Herr Wespe LoR 4vp 1.07,60
  9. Oona Åström – Moosirull L-URa 4vp 1.08,39
  10. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa 4vp 1.14,32
  11. Helena Sipiläinen – Rosante L-URa 4vp 1.25,68
    Annastiina Remes – Goldie O´Gilt L-URa hyl
    Milla Nurmi – Dreamteam Katt L-URa hyl

Luokka IV
80cm arv. 367.1 – 2 sijoittuu

  1. Saara Tamminen – V.K. Niisku LoR 0/0vp 0.41,25
  2. Julia Hoffren – Buckshot M L-URa 0/0vp 0.48,78
  3. Linnea Laitinen – Fresh Finesse VKR 0/0vp 0.53,52
  4. Jenna Nurmi – Hotoralé L-URa 4vp 1.09,36
  5. Lotta Lehmusvaara – Tuuhero RT-Reipas 8vp 0.49,08

Kouluratsastuskilpailut 28.4.2019 – Tulokset

Luokka I
Helppo C: E.B. Special – 5 sijoittuu

  1. Tuuli Lyytinen – Elastikas Vensy 151,5p 72.14 %
  2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 142p 67.62 %
  3. Anu Artjoki – Passimies L-URa 140,5p 66.90 %
  4. Viveka Heiskanen – Leidi Rokki RT-Reipas 140p 66.67 %
  5. Lumi Mönkkönen – Deli Katt L-URa 136,5p 65%
  6. Aada Savolainen – Brune L-URa 135,5p 64.52 %
  7. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa 133,5p 63.57 %
  8. Salvia Sandelin – Minin Manteli L-URa 133,5p 63.57 %
  9. Lotta Viitala – Vanilla II L-URa 132p 62.86 %
  10. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 132p 62.86 %
  11. Roel Sandelin – Ickas Lilla My L-URa 131p 62.38 %
  12. Leo Väänänen – Beauty Sultana L-URa 131p 62.38 %
  13. Milja Soininen – Uno Menuett L-URa 130,5p 62.14 %
  14. Esteri Korhonen – Qwest L-URa 127p 60.48 %
  15. Lila Tauriainen – Rillan Toivo L-URa 126p 60%
  16. Maija Suominen – Kentak LoR 126p 60%
  17. Nanne Koivu – Kentak L-URa 125,5p 59.76 %
  18. Anu-Maria Sandelin – Ziltas Cecilie SuMaRa 115,5p 55%

Luokka II
Helppo B:3 – 2 sijoittuu

  1. Julia Hoffren – Deli Katt L-URa 145,5p 66.14 %
  2. Tuuli Lyytinen – Elastikas Vensy 144,5p 65.68 %
  3. Oona Mikkola – Sverkertorps Pyrona LoR 141p 64.09 %
  4. Sarianna Söderström – Yda van Zara LoR 139,5p 63.41 %
  5. Silja Erola – Minin Manteli L-URa 134,5p 61.14 %
  6. Iiris Artjoki – Paratrooper L-URa 134p 60.91 %
  7. Ira Ristimäki – Pin Rock’s Starlight LoR 129p 58.64 %

Luokka III
Helppo A:2 – 1 sijoittuu

  1. Julia Hoffren – Buckshot M L-URa 199p 68.62 %
  2. Nelli Qvintus – Notholmens Timjan L-URa 188,5p 65%
    Inka Koivu – Paratrooper L-URa kesk.

Estemestaruuskilpailut 16.9.2018 lähtölistat

Luokka I: Puomi/Ristikko Arv. A.1.0
1. verkkaryhmä 9:50-10:00
1. Cia Laakkonen – Onnin Ainoo Tka
2. Ilona Mikkola – Muskan Onni TKa
3. Sara Vähä-Herttua – Lovely Me L-URa
4. Viivi Voipio – Kentak L-URa
2. Verkkaryhmä klo 10:10-10:20
5. Kiia Vähä-Herttua – Lovely Me L-URa
6. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa
7. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa

Luokka II: 40cm Arv. A.1.0
1. Verkkaryhmä 10:50-11:00
1. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa
2. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa
3. Julia Pohjolainen – Ponikujan Rebecca L-URa
4. Milja Soininen – Sörbys Zidonia LoR
5. Nelli Kasper – Brune L-URa
2.Verkkaryhmä 11:10-11:20
6. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa
7. Emma Palin – Skogmyrens Ariel L-URa
8. Annika Hämäläinen – Brune L-URa
9. Julia Toljander – Beauty Sultana L-URa
10. Tarja Lauren – Black Jumper L-URa
3.Verkkaryhmä 11:30-11:40
11. Leo Väänänen – Ai.Ka. Leonard L-URa
12. Elsa Väänänen – Skogmyrens Ariel L-URa
13. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
14. Maria Degerman – Rupee EQ
15. Bella Lehmusvirta – La Bella´s Good as Gold CR

Luokka III: 60cm Arv.367.1
1. Verkkaryhmä klo 12:15
1.Maria Degerman – Rupee EQ
2. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
3. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa
4. Bella Lehmusvirta – La Bella´s Good as Gold CR

2.Verkkaryhmä klo 12:25-12:35
5. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
6. Iida Peltola – Holdingas L-URa
7. Sinna Maininki – Lester LoR
8. Kiira Pisteri – Diego LoR

Luokka IV: 70/80cm arv. AM5
Verkkaryhmä 13:10-13:20 (70cm)
1. Lotta Viitala – Vanilla II L-URa poni S
2. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa poni J
3. Aino Maaheimo – Ai.Ka Leonard L-URa poni J
4. Silja Ryhänen – Lester L-URa poni J
5. Annastiina Remes – Rullarsböle Ligueur L-URa poni J


Verkkaryhmä klo 13:30-13:40 (70cm)
6. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa poni J
7. Iida Peltola – Holdingas L-URa S
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa J
9. Freja Dahl-Lehikoinen – Toivon Ripe L-URa S
10. Helena Sipiläinen – Tyler D L-URa S
Verkkaryhmä klo 13:50-14:00 (70cm)
11. Hilma Ruotsalainen – Hemmokas L-URa J
12. Anu Artjoki – Reklaam L-URa S
13. Milla Nurmi – Black Jumper L-URa S
14. Ronja Laakkonen – Lifia L-URa J
4.Verkkaryhmä klo 14:10-14:20 (80cm)
15. Anna Vähä-Herttua – Hemmokas L-URa S
16. Iiris Artjoki – Reklaam L-URa J
17. Outi Sorsa – Oma Ystävä L-URa S

Lähtölistat 23.8.2018 – Minijunnumestaruus

Lähtölistat L-URa harjoituskilpailut 23.8.2018

HUOM! Suuren lähtijämäärän vuoksi veryttely kaikissa luokissa ainoastaan yläkentällä.

I LUOKKA – Minijuniorimestaruusohjelma
17:00
1. Kia Bjugg – Kanebys Nypon  ElRa
2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia  L-URa (M)
3. Elsa Väänänen – Brune  L-URa (M)
4. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel  L-URa (M)
5. Leo Väänänen – Beauty Sultana  L-URa (M)
17:30
6. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa (M)
7. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa (M)
8. Milja Soininen – Sverkertorps Pyrona LOR
9. Annika Hämäläinen – Brune L-URa (M)
10. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa (M)

Luokan palkintojenjako (sijoittuu 3) luokan päätyttyä ja sen jälkeen minijunnumestaruus-palkintojen jako. Palkintojenjakoon hevosella tai jalan.

II LUOKKA – Puomi/ristikko arv.A.1.0
18:30
1. Maisa Leikola – Ponikujan Rebecca (puomi)
2. Viivi Voipio – Kentak L-URa (ristikko)
3. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa (ristikko)
4. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa (ristikko)
5. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa (ristikko)

Palkintojenjako hevosella tai ilman luokan päätyttyä. Kaikki puhtaat radat palkitaan. Palkintojenjakoon hevosella tai jalan.

III LUOKKA – 40cm (Shettikset 30cm), Arv. 367.1,  L-URan minijuniorimestaruusluokka.
19:00
1. Julia Pohjolainen – Ponikujan Rebecca L-URa (Shet)
2. Milja Soininen – Svekertorps Pyrona LOR (Shet)
3. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa (M)
4. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa
5. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa
6. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa
7. Nelli Kasper – Brune L-URa (M)
8. Julia Toljander – Beauty Sultana L-URa (M)
9. Leo Väänänen – Ai.Ka.Leonard L-URa (M)
10. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa (M)
11. Maria Degerman – Rupee EQ
12. Annika Hämäläinen – Brune L-URa (M)
13. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa (M)
14. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa (M)
15. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa

Luokan palkintojenjako heti luokan päätyttyä (sijoittuu 4), heti perään minijunnumestaruus-palkintojenjako.

IV LUOKKA –  60cm arv.367.1
19:45
1. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
2. Maria Degerman – Rupee EQ
3. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
4. Minna Lindholm – Olympiko tKa
5. Aada Savolainen – Tyler D L-URa
6. Annastiina Remes – Rullarsböle Liqueur L-URa
7. Kaisa Artismaa – Muskan Onni tKa
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa
9. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa
10. Milla Nurmi – Dreamteam Katt L-URa
11. Julia Hoffren – Buckshot M LoR