Esteratsastuksen kilpailuharjoitukset 6.10.2019 tulokset

Luokka 1: Puomi/ristikko A.1.0

1.Jesse KoranderMuskan OnniSomRa0vp
1.Erin KurhelaGoneridge AlmondSomRa0vp
1.Elli MorkoOlympikoSomRa0vp
1.Ada LehikoinenSmokieL-URa0vp
1.Neea RonkainenOnnin AinooL-URa0vp
1.Saga LehikoinenBruno Brown0vp
1.Sofia LehtiMuskan OnniL-URa0vp
1.Viivi NurmiPontiacLoR0vp
1.Mathis GroffierGoneridge AlmondSomRa0vp

Luokka 2: 40cm arv. 367.1

1.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa0/0 vp19,22
2.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa0/0 vp19,98
3.Nelli Kasper
Beauty Sultana
L-URa0/0 vp20,37
4.Julia Pohjolainen
Ponikujan Rebecca
L-URa0/0 vp21,73
5.Elsa VäänänenVanilla IIL-URa0/0 vp26,94
6.Laura NieminenBeauty SultanaL-URa0/0 vp27,03
7.Kerttu NiemiPrincisL-URa0/0 vp27,82
8.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URa0/0 vp28,93
9.Siiri DahlmanTyler DL-URa0/0 vp29,26
10.Leo VäänänenPrincisL-URa0/0 vp29,39
11.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa0/0 vp29,57
12.Nanelle SeleniusKentakL-URa0/0 vp30,89
13.Nanne KoivuKentakL-URa0/0 vp31,26
14.Ada LehikoinenBruno BrownL-URa0/0 vp38,74
15.Cia LaakkonenOlympikotKa0/0 vp38,13
16.Roel SandelinBruneL-URa0/0 vp47,75
17.Neea RonkainenOnnin AinooL-URa4vp53,42
18.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URa4vp76,57

MINIMESTARIT 2019
1. Nelli Kasper
2. Elsa Väänänen
3. Laura Nieminen

Luokka 3: 60/70cm arv. AM5

1.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa0/0vp17,48
2.Julia Pohjolainen
Silent’s Little Princess
L-URa0/0vp19.18
3.Aada SavolainenBruneL-URa0/0vp20,16
4.Oona ÅströmMoosirullL-URa0/0vp20,72
5.Silja RyhänenMinin ManteliL-URa0/0vp21,59
6.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URa0/0vp21,66
7.Cia LaakkonenOnnin AinootKa0/0vp23,02
8.Anni NousiainenLifiaL-URa0/0vp23,78
9.Ilona MikkolaGoneridge AlmondtKa0/0vp24,59
10.Vilma KorrströmVanilla IIL-URa0/4vp21,32
11.Salvia SandelinMinin ManteliL-URa0/4vp21,59
12.Milla NurmiDreamteam KattL-URa0vp41,91
Milja SoininenUno MenuetL-URahyl

JUNIORIMESTARIT 2019
1. Eevi Viitala
2. Julia Pohjolainen
3. Aada Savolainen

Luokka 4: 70/80cm arv. AM5

1.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR0/0vp19,23
2.Julia HoffrenWin For LifeL-URa0/0vp19,95
3.Lotta ViitalaMoosirullL-URa0/0vp20,08
4.Iida PeltolaHoldingasL-URa0/0vp20,94
5.Suvi KavanderPontiacLoR0/0vp23,27
6.Helena SipiläinenQwestL-URa0/0vp34,04
7.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas4vp40,76
8.Milla NurmiDreamteam KattL-URa4vp45,43
9.Cia LaakkonenMuskan OnnitKa8vp51,97

MESTARIT 2019
1. Julia Hoffren
2. Lotta Viitala
3. Iida Peltola

Luokka 5: 90cm arv. 367.1

1.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR4vp43,26
2.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas8vp40,84
Iida PeltolaHoldingasL-URahyl

Kouluratsastuskilpailut ja seuramestaruudet 29.9.2019

Luokka 1: L-URan minijuniorimestaruusohjelma

1. Elsa Väänänen
Rosante
L-URa
101p
72,14 %
2.Ada LehikoinenBruno BrownL-URa99p70,71%
3.Julia ToljanderValonkantajaL-URa98,5p70,36%
4.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URa97,5p69,64%
5.Nanne KoivuKentakL-URa95,5p68,21%
6.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa95p67,86%
7.Nanelle SeleniusBruneL-URa94,5p67,50%
8.Nelli KasperMoosirullL-URa92,5p66,07%
9.Roel SandelinSkogmyrens ArielL-URa91,5p65,36%
9.Laura NieminenVanilla IIL-URa91,5p65,36%
11.Friida TuppurainenRomusSomRa91p65%
12.Kerttu NiemiPrincisL-URa90,5p64,64%
Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URakesk

MINIJUNIORIMESTARIT 2019
1. Elsa Väänänen
2. Ada Lehikoinen
3. Julia Toljander

Luokka 2: Helppo C:2

1.Lumi MönkkönenDeli KattL-URa149p67,73%
2.Roosa NissinenAmarillaMajoran147,5p67,05%
3.Milja SoininenUno MenuetL-URa146,5p66,59%
4.Vilma KorsströmParanaL-URa141,5p64,32%
5.Silja RyhänenMinin ManteliL-URa141p64,09%
6.Leo VäänänenPrincisL-URa139,5p63,41%
7.Oona ÅströmPassimiesL-URa137p62,27%
8.Esteri KorhonenTyler DL-URa136p61,82%
9.Anni NousiainenLifiaL-URa135,5p61,59%
9.Satu MeijersRillan ToivoL-URa135,5p61,59%
9.Salvia SandelinMinin ManteliL-URa135,5p61,59%
12.Lotta ViitalaMoosirullL-URa134p60,91%
12.Anu ArtjokiPassimiesL-URa134p60,91%
14.Lila TauriainenRillan ToivoL-URa133,5p60,68%
14.Eevi ViitalaValonkantajaL-URa133,5p60,68%
14.Cia LaakkonenOnnin AinooTka133,5p60,68%
17.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa133p60,45%
18.Ilona MikkolaDoneridge AlmondTka131p59,55%
19.Katja JuvankoskiMuskan OnniTka128,5p58,41%
20.Mimosa KuusjärviLucky MaxSBR127,5p57,95%
21.Elli MorkoMuskan OnniSomRa124p56,34%
Monica HalttunenRomusLoR107p48,64%
Katja JuvankoskiOnnin AinooTka95,5p43,41%

Luokka 3: Helppo B:3

1.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa144p65,45%
2.Silja ErolaParatrooperL-URa142p64,55%
3.Tarja IkävalkoKnab-Star af Nollund
LoR141,5p64,31%
4.Helena SipiläinenQwestL-URa141p64,09%
5.Iiris ArtjokiHeart Beat’s UnicornL-URa140,5p63,86%
6.Aada SavolainenBruneL-URa135p61,36%
7.Saara AiraksinenBailiff’s MaestroL-URa133p60,45%
8.Saara AiraksinenLa Bella’s Good as GoldL-URa124,5p56,59%

Luokka 4: Helppo A:2

1.Julia HoffrenBuckshot ML-URa202,5p69,83%
2.Inka KoivuQwestL-URa190,5p65,69%
3.Milla NurmiParanaL-URa189,5p65,34%
3.Saara LevänenCarino IIISBR189,5p65,34%
5.Freja Dahl-LehikoinenToivon RipeL-URa178,5p61,55%

JUNIORIMESTARIT 2019
1. Eevi Viitala
2. Lumi Mönkkönen
3. Iiris Artjoki

MESTARIT 2019
1. Julia Hoffren
2. Inka Koivu
3. Milla Nurmi

Esteratsastuskilpailut 5.5.2019 tulokset

Luokka I
Puomi/ristikko arv. A.1.0 – Puhtaan radan suorittaneet sijoittuu

  1. Jessika Kreander – Bonnie NPR 0vp
  2. Jenna Nurmi – Derwen Aur-Y-Môr L-URa 0vp
  3. Milja Tuominen – Bonnie Tka 0vp
  4. Nanne Koivu – Sörbys Zidonia L-URa 0vp

Luokka II
40cm arv. A.1.0 – Puhtaan radan suorittaneet sijoittuu

  1. Salvia Sandelin – Minin Manteli L-URa 0vp
  2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 0vp
  3. Roel Sandelin – Ickas Lilla My L-URa 0vp
  4. Nelli Kronvall – Hurricane RT-Reipas 0vp
  5. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 0vp
  6. Ines Ikonen – Sunrise Sandy Queen LoR 0vp
  7. Nanelle Selenius – Kentak L-URa 4vp
  8. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa 4vp
  9. Hilla Halinen – Molly RT-Reipas 4vp
  10. Nelle Konkola – Herr Wespe LoR 4vp
  11. Nelli Kasper – Beauty Sultana L-URa 4vp
  12. Aada Savolainen – Brune L-URa 4vp
    Kiia Ravatti – Tyler D NPR hyl
    Katja Juvankoski – Muskan Onni Tka hyl
    Viivi Voipio – Kentak L-URa hyl

Luokka III
60cm arv. 367.1 – 4 sijoittuu

  1. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 0/0vp 0.40,15
  2. Ines Ikonen – Sunrise Sandy Queen LoR 0/0vp 0.43,89
  3. Lila Laitinen – Goldriver Adorable VKR 0/0vp 0.47,07
  4. Camilla Kunnas – Rosante L-URa 0/0vp 0.59,95
  5. Aada Savolainen – Goldie O´Gilt L-URa 0/4vp 1.28,68
  6. Suvi Kavander – Pontiac LoR 4vp 0.53,60
  7. Cia Laakkonen – Muskan Onni Tka 4vp 0.58,95
  8. Nelle Konkola – Herr Wespe LoR 4vp 1.07,60
  9. Oona Åström – Moosirull L-URa 4vp 1.08,39
  10. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa 4vp 1.14,32
  11. Helena Sipiläinen – Rosante L-URa 4vp 1.25,68
    Annastiina Remes – Goldie O´Gilt L-URa hyl
    Milla Nurmi – Dreamteam Katt L-URa hyl

Luokka IV
80cm arv. 367.1 – 2 sijoittuu

  1. Saara Tamminen – V.K. Niisku LoR 0/0vp 0.41,25
  2. Julia Hoffren – Buckshot M L-URa 0/0vp 0.48,78
  3. Linnea Laitinen – Fresh Finesse VKR 0/0vp 0.53,52
  4. Jenna Nurmi – Hotoralé L-URa 4vp 1.09,36
  5. Lotta Lehmusvaara – Tuuhero RT-Reipas 8vp 0.49,08

Kouluratsastuskilpailut 28.4.2019 – Tulokset

Luokka I
Helppo C: E.B. Special – 5 sijoittuu

  1. Tuuli Lyytinen – Elastikas Vensy 151,5p 72.14 %
  2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 142p 67.62 %
  3. Anu Artjoki – Passimies L-URa 140,5p 66.90 %
  4. Viveka Heiskanen – Leidi Rokki RT-Reipas 140p 66.67 %
  5. Lumi Mönkkönen – Deli Katt L-URa 136,5p 65%
  6. Aada Savolainen – Brune L-URa 135,5p 64.52 %
  7. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa 133,5p 63.57 %
  8. Salvia Sandelin – Minin Manteli L-URa 133,5p 63.57 %
  9. Lotta Viitala – Vanilla II L-URa 132p 62.86 %
  10. Eevi Viitala – Rabbithill’s Dreamer L-URa 132p 62.86 %
  11. Roel Sandelin – Ickas Lilla My L-URa 131p 62.38 %
  12. Leo Väänänen – Beauty Sultana L-URa 131p 62.38 %
  13. Milja Soininen – Uno Menuett L-URa 130,5p 62.14 %
  14. Esteri Korhonen – Qwest L-URa 127p 60.48 %
  15. Lila Tauriainen – Rillan Toivo L-URa 126p 60%
  16. Maija Suominen – Kentak LoR 126p 60%
  17. Nanne Koivu – Kentak L-URa 125,5p 59.76 %
  18. Anu-Maria Sandelin – Ziltas Cecilie SuMaRa 115,5p 55%

Luokka II
Helppo B:3 – 2 sijoittuu

  1. Julia Hoffren – Deli Katt L-URa 145,5p 66.14 %
  2. Tuuli Lyytinen – Elastikas Vensy 144,5p 65.68 %
  3. Oona Mikkola – Sverkertorps Pyrona LoR 141p 64.09 %
  4. Sarianna Söderström – Yda van Zara LoR 139,5p 63.41 %
  5. Silja Erola – Minin Manteli L-URa 134,5p 61.14 %
  6. Iiris Artjoki – Paratrooper L-URa 134p 60.91 %
  7. Ira Ristimäki – Pin Rock’s Starlight LoR 129p 58.64 %

Luokka III
Helppo A:2 – 1 sijoittuu

  1. Julia Hoffren – Buckshot M L-URa 199p 68.62 %
  2. Nelli Qvintus – Notholmens Timjan L-URa 188,5p 65%
    Inka Koivu – Paratrooper L-URa kesk.

23.8.2018 Minijunnumestaruuskisojen tulokset

L-URan koulu- ja esteratsastuksen harjoituskilpailuiden 23.8.2018 tulokset

Luokka I – Minijuniorimestaruusohjelma
1. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel L-URa 101p/72,14%
2. Leo Väänänen – Beauty Sultana L-URa 99p/70,71%
3. Elsa Väänänen – Brune L-URa 98p/70,00%
_______________________________________
4. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa 97p/69,29%
5. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 96,5p/68,93%
6. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa 95,5p/68,21%
7. Eevi Viitala – Rabbit Hill’s Dreamer L-URa 93,5p/66,79%
8. Milja Soininen – Sverkerstorps Pyrona LoR 93p/66,43%
8. Annika Hämäläinen – Brune L-URa 93p/66,43%
10. Kia Bjugg – Kanebys Nypon EIRa 90,5p/64,64%

Minimestarit koulu 2018
1. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel
2. Leo Väänänen – Beauty Sultana
3. Elsa Väänänen – Brune

Luokka II – Puomi/ristikko arv.A.1.0
1. Maisa Leikola – Ponikujan Rebekka 0vp
1. Viivi Voipio – Kentak L-URa 0vp
1. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa 0vp
1. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa 0vp
————————————————————————————————
5. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa 4vp

Luokka III – 40cm arv.367.1 (shettikset 30cm)
1. Julia Pohjolainen – Ponikujan Rebekka L-URa 0/0vp 22,19
2. Eevi Viitala – Rabbit Hill’s Dreamer L-URa 0/0vp 25,00
3. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa 0/0vp 26,94
4. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa 0/0vp 29,40
———————————————————————————————–
5. Nelli Kasper – Brune L-URa 0/0vp 39,35
6. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa 0/0vp 44,04
7. Milja Soininen – Sverkerstorps Pyrona LoR 0/0vp 44,44
8. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa 0/4vp 35,26
9. Maria Degerman – Rupee EQ 4vp 57,64
10. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa 4vp 84,77
11. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa 4vp 97,73
12. Annika Hämäläinen – Brune L-URa 4vp 105,84
13. Julia Pohjolainen – Silent’s Little Princess L-URa 8vp 68,22
Julia Toljander – Beauty Sultana L-URa hyl
Leo Väänänen – Ai.Ka Leonard L-URa hyl

Minimestarit este 2018
1. Eevi Viitala – Rabbit Hill’s Dreamer
2. Nelli Kasper – Brune
3. Elsa Väänänen – Beauty Sultana

Luokka IV – 60cm Arv.367.1
1. Eevi Viitala Rabbit – Hill’s Dreamer L-URa 0/0vp 24,85
2. Kaisa Artismaa – Muskan Onni tKa 0/0vp 26,78
3. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa 0/0vp 27.20
———————————————————————————————–
4. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa 0/0vp 27,53
5. Julia Hoffren – Buckshot M LoR 0/0vp 29,47
6. Aada Savolainen – Tyler D L-URa 0/0vp 33,94
7. Milla Nurmi – Dreamteam Katt L-URa 0/4vp 31,69
8. Maria Degerman – Rupee EQ 4vp 61,59
9. Minna Lindholm – Olympiko tKa 4vp 63,35
Annastiina Remes – Rullasböle Liquer L-URa hyl