Kouluratsastuksen seuramestaruudet 29.9.2019 lähtölistat

Luokka 1: L-URan Minijuniorimestaruusohjelma

klo 10:001.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URa M
2.Roel SandelinSkogmyrens ArielL-URaM
3. Nanne KoivuKentakL-URaM
4.Elsa VäänänenRosanteL-URaM
5.Nanelle SeleniusBruneL-URaM
6.Ada LehikoinenBruno BrownL-URaM
7.Julia ToljanderValonkantajaL-URaM
klo 10:408.Laura NieminenVanilla IIL-URaM
9.Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URaM
10.Friida TuppurainenRomusSomRa
11.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URaM
12.Kerttu NiemiPrincisL-URaM
13.Nelli KasperMoosirullL-URaM

LUOKKA 2: Helppo C:2 

klo 11:351.Lila TauriainenRillan ToivoL-URaS
2.Ilona MikkolaGoneridge AlmonTka
3.Monica HalttunenRomusLoR
4.Vilma KorsströmParanaL-URaJ
5.Eevi ViitalaValonkantajaL-URa
6.Leo VäänänenPrincisL-URa
J
klo 12:157.Lotta ViitalaMoosirullL-URaS
8.Anu ArtjokiPassimiesL-URaS
9.Salvia SandelinMinin ManteliL-URaJ
10.Roosa NissanenAmarillaMajoran
11.Katja JuvankoskiOnnin AinooTka
12.Elli MorkoMuskan OnniSomRa
13.Milja SoininenUno MenuettL-URaJ
klo 12:5514.Lumi MönkkönenDeli KattL-URaJ
15.Julia PohjolainenSilent´s Little PrincessL-URaJ
16.Oona ÅströmPassimiesL-URaJ
17.Silja RyhänenMinin ManteliL-URaJ
18.Esteri KorhonenTyler DL-URaS
19.Anni NousiainenLifiaL-URaJ
klo 13:3520.Mimosa KuusjärviLucky MaxSBR
21.Cia LaakkonenOnnin AinooTka
22.Katja JuvankoskiMuskan OnniTka
23.Satu MeijersRillan ToivoL-URaS

LUOKKA 3: Helppo B:3

klo 14:201.Saara AiraksinenBailiff´s MaestroL-URaJ
2.Silja Erola          ParatrooperL-URaS
3.Helena SipiläinenQwestL-URaS
4.Iiris ArtjokiHeart Beat´s UnicornL-URaJ
5.Tarja IkävalkoKnab-Star af NollundLoR
6.Aada SavolainenBruneL-URaJ
7.Eevi ViitalaRabbit Hill´s DreamerL-URaJ
8.Saara AiraksinenLa Bella´s Good as GoldL-URa

LUOKKA 4: Helppo A:2

15:201.Inka KoivuQwestL-URaS
2.Tarja IkävalkoKnab-Star af NollundLoR
3.Freja Dahl-LehikoinenToivon RipeL-URaS
4.Milla NurmiParanaL-URaS
5.Julia HoffrénBuckshot ML-URaS
6.Saara LevänenCarino IIISBR
7.Nelli QvintusNotholmens TimjamL-URaS

Koulumestaruuskilpailut 15.9.2018 lähtölistat

Luokka I: Helppo C:1
Klo 10:00
1. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa S
2. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
3. Annastiina Remes – Rullarsböle Ligueur L-URa J
4. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel L-URa
5. Tuuli Lyytinen – Tuhti Skumppa Vensy
6. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa J
7. Leo Väänänen – Ai.Ka Leonard L-URa
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa J
9. Milla Nurmi – Black Jumper L-URa

Klo 11:05
10. Anu Artjoki – Passimies L-URa S
11. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa
12. Outi Sorsa – Oma Ystävä L-URa S
13. Elsa Väänänen – Brune L-URa
14. Ronja Laakkonen – Vanilla II L-URa J
15. Hanna Penttala – Cairnwiev Vanguard CR
16. Aino Maaheimo – Ai.Ka. Leonard L-URa J
17. Lotta Viitala – Lifia L-URa S
18. Cia Laakkonen – Onnin Ainoo tKa
19. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa

Klo 12:10
20. Ksenja Karahka – Vanuri LoR
21. Silja Ryhänen – Lester L-URa J
22. Taru Soldatkin – Tyran V-NR
23. Saara Airaksinen – Bailiff´s Maestro L-URa J
24. Lumi Mönkkönen – Deli Katt L-URa J
25. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa J
26. Hilma Ruotsalainen – Tyler D L-URa J
27. Matleena Heinonen – Villulan Ecco LoR
28. Kia Bjugg – Kanebys Nypon ElRa

Luokka II: Helppo B:0
Klo 13:30
1. Anna Vähä-Herttua – Hemmokas L-URa S
2. Iiris Artjoki – Reklaam L-URa J
3. Anni Nousiainen – Ennustus L-URa J
4. Helena Sipiläinen – Tyler D L-URa S
5. Freja Dahl-Lehikoinen – Ripe L-URa S
6. Hanna Penttala – Beaulita CR

Luokka III: Helppo A-merkki
Klo 14:30
1. Julia Hoffren – Deli Katt LoR
2. Milla Nurmi – Parana L-URa S
3. Nelli Qvintus – Notholmens Timjan L-URa J

Estemestaruuskilpailut 6.10.2019 lähtölistat

Luokka 1: Puomi/Ristikko Arv. A.1.0 

Kello 11.00

1.Jesse KoranderMuskan OnniSomRapuomi
2. Erin KurhelaGoneridge AlmondSomRapuomi
3.Elli MorkoOlympikoSomRapuomi
4.Ada LehikoinenSmokieL-URapuomi
5.Neea RonkainenOnnin AinooL-URapuomi
6.Saga LehikoinenBruno Brownpuomi
7.Sofia LehtiMuskan OnniL-URapuomi
8.Viivi NurmiPontiacLoRristikko
9.Mathis GroffierGoneridge AlmondSomRaristikko

Luokka 2: 40cm arv. 367.1 Shetlanninponiella mahdollisuus 10cm hyvitykseen. Luokassa ratkotaan L-URan minijunnumestaruus. 

Kello 11:50

1.Ada LehikoinenBruno BrownL-URaM30cm
2.Leo VäänänenPrincisL-URa
3.Kaisa ArtismaaOlympikotKa
4.Neea RonkainenGoneridge AlmondL-URaM
5.Nanelle SeleniusKentakL-URaM
6.Laura NieminenBeauty SultanaL-URaM
7.Julia PohjolainenPonikujan RebeccaL-URa
8.Viivi VoipioSkogmyrens ArielL-URaM
9.Julia LinnamaaSörbys ZidoniaL-URaM
10.Siiri DahlmanTyler DL-URa
11.Nelli KasperRosanteL-URaM
12.Lilja NousiainenSverkertorps PyronaL-URaM
13.Roel SandelinBruneL-URaM
14.Elsa VäänänenVanilla IIL-URaM
15.Kerttu NiemiPrincisL-URaM
16.Cia LaakkonenOlympikotKa
17.Nanne KoivuKentakL-URaM
18.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URa

Luokka 3: 60 arv. A.M.5. Luokassa ratkotaan L-URan juniorimestaruus.

Kello 13:00

1. Silja RyhänenMinin Manteli
L-URa
J
2. Lilja NousiainenSverkertorps Pyrona
L-URa
3. Anni NousiainenLifiaL-URaJ
4.Ilona MikkolaGoneridge AlmondtKa
5.Oona ÅströmMoosirullL-URaJ
6.Eevi ViitalaRabbit Hill’s DreamerL-URaJ
7.Vilma KorsströmVanilla IIL-URaJ
8.Julia PohjalainenSilent’s Little PrincessL-URaJ
9.Aada SavolainenBruneL-URaJ
10.Cia LaakkonenOnnin AinooL-URa
11.Salvia SandelinMinin ManteliL-URaJ
12.Milja SoininenUno MenuetL-URaJ
13.Milla NurmiDreamteam KattL-URa

Luokka 4: 70/80cm arv. A.M.5. Luokassa ratkotaan L-URan seniorimestaruus.

Kello 14:00

1.Julia PohjolainenSilent’s Little PrincessL-URa70cmS
2.Helena SipiläinenQwestL-URa70cm
3.Milla NurmiDreamteam KattL-URa70cmS
4.Lotta ViitalaMoosirullL-URa70cmS
5.Iida PeltolaHoldingasL-URa70cmS
6.Suvi KavanderPontiacLoR80cm
7.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas80cm
8.Julia HoffrenWin for LifeL-URa80cmS
9.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR80cm
10.Kaisa ArtismaaMuskan OnnitKa80cm

Luokka 5: 90cm arv. 367.1

Kello 14:50

1.Iida PeltolaHoldingasL-URa
2.Lotta LehmusvaaraTuuheroRT-Reipas
3.Bella LehmusvirtaLa Bella’s Good as GoldCR

Estemestaruuskilpailut 16.9.2018 lähtölistat

Luokka I: Puomi/Ristikko Arv. A.1.0
1. verkkaryhmä 9:50-10:00
1. Cia Laakkonen – Onnin Ainoo Tka
2. Ilona Mikkola – Muskan Onni TKa
3. Sara Vähä-Herttua – Lovely Me L-URa
4. Viivi Voipio – Kentak L-URa
2. Verkkaryhmä klo 10:10-10:20
5. Kiia Vähä-Herttua – Lovely Me L-URa
6. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa
7. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa

Luokka II: 40cm Arv. A.1.0
1. Verkkaryhmä 10:50-11:00
1. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa
2. Minna Lindholm – Onnin Ainoo L-URa
3. Julia Pohjolainen – Ponikujan Rebecca L-URa
4. Milja Soininen – Sörbys Zidonia LoR
5. Nelli Kasper – Brune L-URa
2.Verkkaryhmä 11:10-11:20
6. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa
7. Emma Palin – Skogmyrens Ariel L-URa
8. Annika Hämäläinen – Brune L-URa
9. Julia Toljander – Beauty Sultana L-URa
10. Tarja Lauren – Black Jumper L-URa
3.Verkkaryhmä 11:30-11:40
11. Leo Väänänen – Ai.Ka. Leonard L-URa
12. Elsa Väänänen – Skogmyrens Ariel L-URa
13. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
14. Maria Degerman – Rupee EQ
15. Bella Lehmusvirta – La Bella´s Good as Gold CR

Luokka III: 60cm Arv.367.1
1. Verkkaryhmä klo 12:15
1.Maria Degerman – Rupee EQ
2. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
3. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa
4. Bella Lehmusvirta – La Bella´s Good as Gold CR

2.Verkkaryhmä klo 12:25-12:35
5. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
6. Iida Peltola – Holdingas L-URa
7. Sinna Maininki – Lester LoR
8. Kiira Pisteri – Diego LoR

Luokka IV: 70/80cm arv. AM5
Verkkaryhmä 13:10-13:20 (70cm)
1. Lotta Viitala – Vanilla II L-URa poni S
2. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa poni J
3. Aino Maaheimo – Ai.Ka Leonard L-URa poni J
4. Silja Ryhänen – Lester L-URa poni J
5. Annastiina Remes – Rullarsböle Ligueur L-URa poni J


Verkkaryhmä klo 13:30-13:40 (70cm)
6. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa poni J
7. Iida Peltola – Holdingas L-URa S
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa J
9. Freja Dahl-Lehikoinen – Toivon Ripe L-URa S
10. Helena Sipiläinen – Tyler D L-URa S
Verkkaryhmä klo 13:50-14:00 (70cm)
11. Hilma Ruotsalainen – Hemmokas L-URa J
12. Anu Artjoki – Reklaam L-URa S
13. Milla Nurmi – Black Jumper L-URa S
14. Ronja Laakkonen – Lifia L-URa J
4.Verkkaryhmä klo 14:10-14:20 (80cm)
15. Anna Vähä-Herttua – Hemmokas L-URa S
16. Iiris Artjoki – Reklaam L-URa J
17. Outi Sorsa – Oma Ystävä L-URa S

Lähtölistat 23.8.2018 – Minijunnumestaruus

Lähtölistat L-URa harjoituskilpailut 23.8.2018

HUOM! Suuren lähtijämäärän vuoksi veryttely kaikissa luokissa ainoastaan yläkentällä.

I LUOKKA – Minijuniorimestaruusohjelma
17:00
1. Kia Bjugg – Kanebys Nypon  ElRa
2. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia  L-URa (M)
3. Elsa Väänänen – Brune  L-URa (M)
4. Julia Toljander – Skogmyrens Ariel  L-URa (M)
5. Leo Väänänen – Beauty Sultana  L-URa (M)
17:30
6. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa (M)
7. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa (M)
8. Milja Soininen – Sverkertorps Pyrona LOR
9. Annika Hämäläinen – Brune L-URa (M)
10. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa (M)

Luokan palkintojenjako (sijoittuu 3) luokan päätyttyä ja sen jälkeen minijunnumestaruus-palkintojen jako. Palkintojenjakoon hevosella tai jalan.

II LUOKKA – Puomi/ristikko arv.A.1.0
18:30
1. Maisa Leikola – Ponikujan Rebecca (puomi)
2. Viivi Voipio – Kentak L-URa (ristikko)
3. Nanne Koivu – Skogmyrens Ariel L-URa (ristikko)
4. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa (ristikko)
5. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa (ristikko)

Palkintojenjako hevosella tai ilman luokan päätyttyä. Kaikki puhtaat radat palkitaan. Palkintojenjakoon hevosella tai jalan.

III LUOKKA – 40cm (Shettikset 30cm), Arv. 367.1,  L-URan minijuniorimestaruusluokka.
19:00
1. Julia Pohjolainen – Ponikujan Rebecca L-URa (Shet)
2. Milja Soininen – Svekertorps Pyrona LOR (Shet)
3. Ada Lehikoinen – Bruno Brown L-URa (M)
4. Ilona Mikkola – Muskan Onni tKa
5. Siiri Artismaa – Olympiko L-URa
6. Jenna Nurmi – Illane Blossom L-URa
7. Nelli Kasper – Brune L-URa (M)
8. Julia Toljander – Beauty Sultana L-URa (M)
9. Leo Väänänen – Ai.Ka.Leonard L-URa (M)
10. Julia Linnamaa – Sörbys Zidonia L-URa (M)
11. Maria Degerman – Rupee EQ
12. Annika Hämäläinen – Brune L-URa (M)
13. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa (M)
14. Elsa Väänänen – Beauty Sultana L-URa (M)
15. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa

Luokan palkintojenjako heti luokan päätyttyä (sijoittuu 4), heti perään minijunnumestaruus-palkintojenjako.

IV LUOKKA –  60cm arv.367.1
19:45
1. Eevi Viitala – Rabbit Hill´s Dreamer L-URa
2. Maria Degerman – Rupee EQ
3. Julia Pohjolainen – Silent´s Little Princess L-URa
4. Minna Lindholm – Olympiko tKa
5. Aada Savolainen – Tyler D L-URa
6. Annastiina Remes – Rullarsböle Liqueur L-URa
7. Kaisa Artismaa – Muskan Onni tKa
8. Ada Lönnqvist – Lifia L-URa
9. Vilma Korsström – Vanilla II L-URa
10. Milla Nurmi – Dreamteam Katt L-URa
11. Julia Hoffren – Buckshot M LoR